Historia i aktualności firmy Drejka

W początkach działalności firma, prowadzona przez naszego pradziadka Józefa Wolskiego, była jednym z kilku działających w Makowie Maz. zakładów rzemieślniczych produkujących trumny. W latach 70-tych pracę rozpoczął Andrzej Drejka (wnuk Józefa) modernizując zakład i zakupując nowoczesne – na owe czasy – maszyny stolarskie, zwiększając asortyment oferowanych trumien oraz znacząco podnosząc ich jakość.

W latach 90 XX wieku nasze przedsiębiorstwo zostało wyposażone w karawany pogrzebowe marki Polonez, przebudowane przez specjalistyczną firmę oraz pierwszy europejski karawan marki VOLVO.

Firma Drejka rozpoczęła dynamiczny rozwój swojej działalności opartej o realizację usług pogrzebowych i przewozu zmarłych.

W 2001 roku jako pierwsi uruchomiliśmy nowoczesny Dom Pogrzebowy zlokalizowany w Makowie Maz. przy ul. Wrzosowej 2 (vis-a-vis cmentarza parafialnego w Makowie Maz.). Nasz zakład pogrzebowy wyposażony został w dużą klimatyzowaną kaplicę ceremonialną oraz nowoczesną chłodnię.

pogrzeby maków mazowiecki
kaplica maków mazowiecki
kaplica w makowie mazowieckim


W celu zwiększenia dostępności profesjonalnych usług pogrzebowych na terenach wiejskich w 2009 roku nasza firma otworzyła kolejny Dom Pogrzebowy w miejscowości Gołymin-Ośrodek powiat ciechanowski. Obiekt znajduje się w centralnej części miejscowości Gołymin przy ul. Gen. Zielińskiego naprzeciw kościoła parafialnego pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Lokalizacja ta pozwala na świadczenie usług pogrzebowych – przechowanie zmarłych w chłodni – oraz na korzystanie z kaplicy ceremonialnej dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego tj.: Gołymin, Sońsk, Gąsocin, Pałuki, Szyszki oraz Gołotczyzna.

kaplica gołymin


W 2010 roku do Państwa dyspozycji oddany został Dom Pogrzebowy w miejscowości Karniewo ul. Wiejska 2 (naprzeciwko cmentarza w Karniewie). Podobnie jak w pozostałych naszych obiektach oferujemy usługi pogrzebowe, a także wieńce, wiązanki oraz odzież dla zmarłych. W naszej kaplicy mogą odbywać się również nabożeństwa pogrzebowe.

kaplica karniewo
kaplica karniewo


W tych trudnych i traumatycznych dla Państwa chwilach bardzo ważną kwestią jest dostępność placówki świadczącej kompleksowe usługi pogrzebowe oraz odpowiedni całodobowy  kontakt. W związku z tym w 2012 roku uruchomiliśmy punkt obsługi klientów zlokalizowany w Makowie Maz. ul. Mickiewicza (obok wjazdu do prosektorium szpitalnego). W placówce tej można zlecić kompleksowe usługi pogrzebowe, wybrać odpowiedni model trumny, urny, odzież dla zmarłego oraz zamówić: wieńce, wiązanki i kwiaty.

W 2014 roku jako pierwsi i jedyni w regionie uruchomiliśmy Dom Pogrzebowy wraz z krematorium w Przasnyszu. Nasz zakład pogrzebowy zlokalizowany jest pod adresem 06‑300 Sierakowo 60 tj. naprzeciwko cmentarza komunalnego „na Karwaczu”. Do Państwa dyspozycji pozostają dwie klimatyzowane kaplice przedpogrzebowe przystosowane do użytku przez osoby starsze i niepełnosprawne, chłodnia do przechowania zmarłych, prosektorium wyposażone w salę do przygotowania ciał (rekonstrukcji) po wypadkach komunikacyjnych. W naszym Domu Pogrzebowym wykonujemy kremację zwłok bez konieczności kosztownego transportu ciała do odległych spopielarni zwłok zlokalizowanych w Warszawie lub Gdańsku. Nasze usługi pogrzebowe i cmentarne świadczymy w Przasnyszu oraz na terenie całego powiatu przasnyskiego (Leszno, Czernice-Borowe, Święte Miejsce, Karwacz, Krzynowłoga Mała, Grudusk, Romany Sebory) i makowskiego, a zlecenia kremacji przyjmowane są z terenu całej północno-wschodniej Polski.

kremacje kaplica
kremacje
piec kremacyjny
limuzyna


Posiadamy dwie eleganckie, nowoczesne limuzyny pogrzebowe marki Mercedes, przystosowane do przewozu trumny. Uczynią one ostatnią drogę Zmarłego dostojną oraz nadadzą uroczystości pogrzebowej stosowną powagę.

limuzyny


2015 rok to otwarcie kolejnego Domu Pogrzebowego położonego w miejscowości Płoniawy-Bramura 125 (vis-a-vis kościoła parafialnego). Dzięki temu kompleksowe usługi pogrzebowe możemy świadczyć na terenie całej gminy i ościennych miejscowości.

płoniawy kaplica
płoniawy biuro


W 2017 roku dla wygody mieszkańców gminy Krasne uruchomiliśmy kaplicę przedpogrzebową w naszym Domu Pogrzebowym w Krasnem. Obiekt zlokalizowany jest w centralnej części miejscowości Krasne ul. Spółdzielcza 2.  Zapewniamy kameralną kaplicę dla uczestników pogrzebu (około 40 miejsc siedzących) oraz katafalk chłodniczy do przechowywania ciała do dnia pogrzebu. Kompleksowe usługi pogrzebowe świadczymy dla mieszkańców następujących miejscowości: Krasne, Zielona, Krasiniec, Szczuki i Bogate.

kaplica krasne


Bez wątpienia na jakość świadczenia usług pogrzebowych wpływają nowoczesne i bezawaryjne karawany pogrzebowe. Od kilku lat nasza firma preferuje karawany marki Mercedes, cechujące się dużą niezawodnością oraz swoistą elegancją. W lipcu 2019 roku nasza flota powiększyła się o 2 kolejne Mercedesy Vito.

karawany vito


W celu podniesienia jakości świadczonych usług na zapełniających się cmentarzach – we wrześniu 2019 nasza firma zakupiła specjalistyczny karawan pogrzebowy typu MELEX. Ekologiczny i bezdźwięczny pojazd umożliwia przewóz trumny w odległe części cmentarza, nie zakłócając ciszy i powagi konduktu pogrzebowego.

melex
melex
melex


Niniejszym informujemy mieszkańców gminy Sypniewo, iż od dnia 1.11.2019 roku oddajemy do Państwa dyspozycji nowo-wybudowany Dom Pogrzebowy w miejscowości Gąsewo ul. Mazowiecka 10 (naprzeciwko cmentarza parafialnego w Gąsewie). Podobnie jak wcześniej wybudowane Domy Pogrzebowe – obiekt został wyposażony w przestronną Kaplicę Przedpogrzebową umożliwiającą odprawienie wieczornych modlitw za zmarłych. Zakład pogrzebowy przeznaczony został do obsługi zgonów na terenie całej gminy Sypniewo.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod całodobowym nr telefonu 602 611 288

Wychodząc zapotrzebowaniu miło nam poinformować o otwarciu Sali przyjęć okolicznościowych zlokalizowanej w Makowie Maz. ul. Liliowa 11. Sala konsolacyjna znajduje się vis-a-vis cmentarza parafialnego, umożliwiając spotkanie z rodziną oraz wspomnienie o osobie zmarłej przy wspólnym posiłku. Lokal przystosowany jest dla osób starszych i niepełnosprawnych. Rezerwacje oraz menu można ustalić pod nr tel. 501 54 88 21.

sala konsolacyjna
sala na stypę

18 sierpnia 2023 roku odbyło się uroczyste wyświecenie kaplicy w Domu pogrzebowym Drejka 
w Przasnyszu przy ul. Baranowskiej 29 (róg ul. Orlika).

Dom pogrzebowy Drejka 
w Przasnyszu przy ul. Baranowskiej 29 (róg ul. Orlika).