Sprowadzenie zwłok z Niemiec

transport zwłok niemcy

Przewóz zwłok z Niemiec do Polski – elementy składowe

Przebieg procesu transportu zwłok z Niemiec do Polski

Transport zwłok z Niemiec do Polski – wymagane dokumenty

Kremacja i przewóz urny z Niemiec do Polski – elementy składowe

Transport zwłok z Niemiec do Polski – cena

Bezpośrednie sąsiedztwo Polski z Niemcami, silne relacje społeczne oraz biznesowe a także dobra sieć komunikacyjna – to wszystko sprawia, że w Niemczech mieszka oraz pracuje wielu Polaków. Zwłaszcza jednak wśród starszych pokoleń związki z Polską są tak silne, że nie wyobrażają sobie, aby po śmierci spocząć na innym cmentarzu niż ten w Ojczyźnie. Firma GLOB, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich swoich Klientów, uwzględniła także tego typu sytuacje oraz potrzeby. Już od wielu lat w naszej ofercie znajduje się bardzo poszukiwana usługa, jaką jest sprowadzenie zwłok z Niemiec.

Oferujemy transport zwłok z Niemiec do Polski oraz z Polski do Niemiec. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę i gwarantujemy, że przyjmując zlecenie zajmiemy się tym osobiście – nie korzystamy bowiem z żadnych pośrednictw. Dzięki temu możemy zapewnić, że jesteśmy w stanie zaoferować najniższe – konkurencyjne ceny przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów świadczonych usług. Korzystając z naszej wiedzy oraz doświadczenia wszelkie sprawy urzędowe – jak tłumaczenie dokumentów czy uzyskanie niezbędnych pozwoleń – jesteśmy w stanie wykonać szybko i sprawnie.

PRZEWÓZ ZWŁOK Z NIEMIEC DO POLSKI

Firma GLOB Drejka posiada wieloletnie doświadczenie w transporcie Zmarłych, więc mogą Państwo być pewni, że transport zwłok z Niemiec odbędzie się z zachowaniem procedur oraz z pełnym poszanowaniem godności Zmarłego. Załatwiamy formalności związane z transportem zwłok z Niemiec oraz pomagamy w uzyskaniu zasiłków pogrzebowych.

Nasze działania opierają się na zaufaniu wobec Klienta. Nie tylko nie wymagamy zaliczek, ale także bezpłatnie służymy pomocą w uzyskaniu zasiłków pogrzebowych oraz odszkodowań za wypadki losowe oraz komunikacyjne. Mogą także Państwo liczyć na pełną transparentność z naszej strony. Firma GLOB przygotowuje na Państwa życzenie bezpłatne kosztorysy, aby nasi Klienci mogli mieć pewność, że nie zostaną zaskoczeni nieprzewidzianymi kosztami. Na podstawie uzyskanych od Państwa informacji jesteśmy także w stanie podać przewidywany czas realizacji wszystkich etapów procedury oraz sugerujemy właściwy termin pogrzebu.

Bliscy zmarłego muszą przysłać skan aktu urodzenia oraz aktu małżeństwa na druku wielojęzycznym. Na tej podstawie nasza firma może uzyskać akt zgonu także na druku wielojęzycznym.

Koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski nie jest stały. Ustalany zostaje każdorazowo indywidualnie na podstawie m.in. miejsca odbioru oraz miejsca dostarczenia ciała w Polsce. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, działających na terenie całych Niemiec. Świadczymy usługi przewozu zwłok m.in. z: Berlina, Monachium, Kolonii, Frankfurtu nad Menem, Bielefeld, Dortmundu, Kassel, Hanoweru, Hamburga, Stuttgartu, Magdeburga, Lipska, Drezna, Monachium, a także z innych mniejszych miejscowości.

Glob Drejka zawsze podaje całkowity koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI MOŻECIE PAŃSTWO UZYSKAĆ POD NR TEL. +48 604 559 569

Usługa transportu zwłok z Niemiec do Polski obejmuje:

trumna     Trumnę z wkładem metalowym

dokumenty     Przygotowanie wymaganych dokumentów w Polsce i Niemczech

transport     Transport ciała z Niemiec do wybranego miejsca w Polsce

kremacja     Możliwość wykonania kremacji w Polsce

Przewóz zwłok Niemcy

PRZEBIEG PROCESU TRANSPORTU ZWŁOK Z NIEMIEC DO POLSKI

Firma pogrzebowa GLOB DREJKA to zespół ekspertów w  zakresie transportu zwłok z Niemiec do Polski. Nasi pracownicy biegle władają językiem niemieckim oraz szczegółowo znają przepisy prawne oraz procedury przewozu zwłok z Niemiec do Polski oraz z Polski do Niemiec. Zlecenie sprowadzenia zwłok z Niemiec do Polski polega na:

 • Połączeniu się telefonicznie pod nr (+48) 604 559 569 lub mailowo (24.glob@gmail.com) z personelem firmy Glob Drejka – udzielimy wszystkich interesujących Państwa informacji, przygotujemy kosztorys oraz prześlemy mailowo stosowne dokumenty;
 • Kwestionariusz, który otrzymali Państwo od nas, należy wypełnić, podpisać umowę oraz upoważnienia;
 • Pracownik firmy Glob Drejka, delegowany do zajęcia się Państwa sprawą, na podstawie otrzymanych skanów lub zdjęć upoważnień rozpoczyna proces pozyskiwania niezbędnej dokumentacji w kraju oraz na terenie Niemiec, dokonując umówienia naszych kierowców na odbiór dokumentów w konkretnym dniu;
 • W umówionym terminie pracownik naszej firmy odbiera zamówione wcześniej dokumenty (np. akt zgonu i paszport na przewóz zwłok z Niemiec do Polski);
 • Pracownicy firmy Glob Drejka z wielką starannością oraz ogromnym szacunkiem przygotowują ciało zmarłego do transportu, a następnie umieszczają je w specjalistycznej trumnie do transportu zwłok z zagranicy (w celu potwierdzenia tożsamości osoby zmarłej wykonujemy fotografię);
 • Pracownicy firmy Glob, dysponujący kompletem dokumentów, wraz z karawanem z ciałem osoby zmarłej udają się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w: Berlinie, Monachium, Hamburgu lub Kolonii. Tam wydawane jest zaświadczenie konsularne zezwalającego na transport zwłok z Niemiec do Polski w celu ich pochowania na terytorium RP;
 • Po otrzymaniu zaświadczenia konsularnego zostają Państwo poinformowani, na jaką przybliżoną godzinę przewidywany jest przyjazd ciała do wskazanej przez Państwa miejscowości;
 • Glob Drejka wystawia fakturę za usługę sprowadzenia zmarłego z Niemiec do Polski. Na podstawie tej faktury członek rodziny w pierwszej linii pokrewieństwa może starać się o otrzymanie polskiego zasiłku pogrzebowego (aktualna wysokość 4.000 zł) z ZUS, KRUS lub MSWiA;

W trakcie realizacji transportu ciała z Niemiec do Polski pozostajemy w kontakcie z rodziną zmarłego.  Wyznaczona osoba – specjalista w zakresie transportu zwłok z Niemiec do Polski – informuje Państwa o przebiegu i postępach w sprawie.

TRANSPORT ZWŁOK Z NIEMIEC DO POLSKI – WYMAGANE DOKUMENTY

Organizacja transportu zwłok z Niemiec do Polski wymaga złożenia do niemieckiego Urzędu Stanu Cywilnego (Standesamt) niezbędnych dokumentów, których wykaz znajdziecie Państwo poniżej.

Transport zwłok z Niemiec do Polski – niezbędne dokumenty:

 • Akt urodzenia na druku wielojęzycznym – wydawany przez USC w Polsce
 • Akt małżeństwa na druku wielojęzycznym – wydawany przez USC w Polsce
 • Jeśli dotyczy – orzeczenie o rozwodzie z polskiego Sądu (Glob Drejka może zapewnić wykonanie tłumaczenia przysięgłego na język niemiecki)
 • Meldunek polski na druku wielojęzycznym lub meldunek niemiecki tzw. Meldebescheinigung)
 • Zaświadczenie od lekarza, że śmierć nie jest wynikiem choroby zakaźnej.
 • Niemiecki akt zgonu na druku wielojęzycznym.
 • Pozwolenie władz lokalnych na wywóz zwłok z Niemiec (Leichenpass).
 • Zaświadczenie – certyfikat, że trumna przeznaczonej do międzynarodowego transportu zwłok z Niemiec została szczelnie zamknięta
 • Decyzja Urzędu Miasta lub Starostwa w Polsce – o zezwoleniu na przewóz zwłok z Niemiec do Polski w celu pochówku na wybranym przez rodzinę cmentarzu.
 • Zaświadczenie wydawane po uiszczeniu opłaty przez Konsulat RP w Berlinie, Hamburgu, Kolonii lub Monachium (aktualnie opłata konsularna wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

KREMACJA I PRZEWÓZ URNY Z NIEMIEC DO POLSKI – ELEMENTY SKŁADOWE

PROCEDURA KREMACJI ZWŁOK W NIEMCZECH ORAZ TRANSPORT URNY Z PROCHAMI Z NIEMIEC DO POLSKI SKŁADA SIĘ Z KILKU ETAPÓW. Jako firma pogrzebowa z wieloletnim doświadczeniem Glob Drejka organizuje kremacje na terenie Niemiec m.in. w Berlinie, Monachium, Kolonii, Frankfurtu nad Menem, Bielefeld, Dortmundzie, Kassel, Hanowerze, Hamburgu, Stuttgarcie, Magdeburgu, Lipsku, Dreznie, Monachium oraz wielu innych mniejszych miejscowościach. Po przyjęciu zlecenia wykonania kremacji i transportu urny z Niemiec do Polski bierzemy odpowiedzialność za kwestie przygotowania wymaganej dokumentacji oraz kontakt ze wszystkimi organami administracji w celu sprawnego przeprowadzenia repatriacji urny do Polski. Przewóz urny z Niemiec do Polski realizowany jest karawanem, ale – jeśli rodzina zmarłego tego sobie życzy – firma Glob Drejka gotowa jest wykonać transport urny do Polski drogą lotniczą. Jednocześnie przypominamy, że polskie prawo nie dopuszcza wysyłki urny pocztą.

Transport urny z Niemiec do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt urodzenia na druku wielojęzycznym z polskiego USC
 • Akt małżeństwa na druku wielojęzycznym z polskiego USC
 • Orzeczenie o rozwodzie z polskiego Sądu (można zlecić naszej firmie tłumaczenie przysięgłe na język niemiecki)
 • Polski meldunek na druku wielojęzycznym lub niemiecki tzw. Meldebescheinigung)
 • Zaświadczenie lekarskie, że zgon nie nastąpił w wyniku choroby zakaźnej.
 • Austriacki akt zgonu na druku wielojęzycznym.
 • Zgoda władz lokalnych na wywóz urny z prochami zmarłego poza granice Austrii (Leichenpass).
 • Niemiecki certyfikat kremacji.
 • Certyfikat szczelnego zamknięcia urny.
 • Decyzja Urzędu Miasta lub Starostwa zezwalająca na przewóz prochów z Niemiec do Polski celem pochowania na wybranym przez rodzinę cmentarzu.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Konsulat RP w Berlinie, Hamburgu, Kolonii lub Monachium (aktualnie opłata konsularna wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

Cena kremacji w Niemczech, a następnie przewiezienie urny z Niemiec do Polski przewyższa koszt transportu ciała w trumnie do Polski. Dzieje się tak, ponieważ koszt usługi spopielenia w krematorium na terenie Niemiec jest wyższy, niż analogiczna usługa kremacji w Polsce.

Powyższa kwestia sprawia, że polskie rodziny decydują się na przewóz zwłok z Niemiec do Polski oraz ewentualnie poddanie ciała zmarłego kremacji w polskim krematorium. Należy mieć na uwadze także fakt, że w przypadku kremacji na terenie Niemiec należy się liczyć ze zdecydowanie dłuższym czasem realizacji usługi. Decyzja odnośnie sposobu postępowania i wyboru formy pochówku należy do rodziny.

Firma Glob Drejka może udzielić wszelkich informacji pod całodobowym nr telefonu (+48) 604 559 569

TRANSPORT ZWŁOK Z NIEMIEC DO POLSKI – CENA

Firma pogrzebowa GLOB DREJKA oferuje transport zwłok z Niemiec do Polski oraz dopełnienie wszystkich formalności z tym związanych. Zespół ekspertów w zakresie międzynarodowego transportu zmarłych gotowy jest przystąpić do organizacji przewozu zwłok z terenu całych Niemiec. Na podstawie pełnomocnictwa udzielonego naszej firmie dopełnimy wszystkich formalności w Polsce oraz w Niemczech z zachowaniem należytej staranności, terminowości i rzetelności.

Cena transportu zwłok z Niemiec do Polski ustalana jest indywidualnie. Koszt przewozu uzależniony jest między innymi od miejsca, z którego należy przetransportować ciało, wybranej przez rodzinę trumny oraz usług dodatkowych np. kremacji w Polsce, wybranej urny, organizacji pożegnania w krematorium.

W przypadku sprowadzenia zwłok z Niemiec do Polski przewóz odbywa się specjalistycznym karawanem.

Cena lotniczego transportu zwłok z Niemiec jest kilkukrotnie wyższa.

Firma GLOB każdorazowo potwierdza zakres usługi i cenę za sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski poprzez przesłanie umowy na transport zmarłego z Niemiec.

KOSZT TRANSPORTU ZWŁOK Z NIEMIEC DO POLSKI OBEJMUJE:

 • Specjalistyczną trumnę, stosowaną do międzynarodowego transportu zmarłych
 • Uzyskanie niezbędnej dokumentacji (to m.in. zgoda Starosty, akt zgonu, zgoda na wywóz ciała z Niemiec, zgoda konsularna)
 • Potwierdzenie tożsamości osoby zmarłej za pomocą fotografii
 • Transport ciała z Niemiec drogą lądową, specjalistycznym karawanem, do miejsce w Polsce wskazanego przez Zleceniodawcę – tj. rodzinę zmarłego
 • Wsparcie w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego

KOSZT KREMACJI ZWŁOK W POLSCE

Na podstawie obowiązujących przepisów prawnych istnieje możliwość wykonania kremacji po przetransportowaniu zwłok z Austrii do Polski. Aktualnie w Polsce funkcjonuje znaczna liczba krematoriów rozproszonych na całym obszarze Polski. Zgodnie z życzeniem rodziny osoby zmarłej kremacja odbywa się w wybranym krematorium lub naszym krematorium zlokalizowanym w Przasnyszu.

Cena kremacji w Polsce uzależniona jest od:

 1. Wybranego krematorium i obowiązującego w nim cennika
 2. Wybranej trumny kremacyjnej (drewniana lub kartonowa)
 3. Wybranej urny
 4. Kosztu wynajęcia Kaplicy

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WARUNKÓW I CEN UZYSKACIE PAŃSTWO W FIRMIE GLOB DREJKA POD NR TEL. +48 604 559 569

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Ile kosztuje przewiezienie zwłok z Niemiec do Polski?

Jeśli zaistnieje konieczność przewiezienia zwłok z Niemiec do Polski – należy rozpatrując koszt takiej operacji brać pod uwagę przynajmniej dwa czynniki. Pierwszy z nich to zakres, drugi natomiast obejmuje miasto, w którym przebywa ciało zmarłego i z którego należy przetransportować je do Polski. Biorąc pod uwagę więc zmienność tych czynników nie można podać nawet orientacyjnej ceny – należy jednak podkreślić, że firma GLOB DREJKA gwarantuje najwyższą jakość usług transportu zmarłych w najniższej na rynku cenie. Informacje odnośnie samej procedury oraz kosztów mogą Państwo uzyskać dzwoniąc pod całodobowy numer telefonu (+48) 604 559 569.

Ile trwa sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski?

Procedury, które poprzedzają sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski są zazwyczaj czasochłonne. Wymagają bowiem uzyskania wielu dokumentów oraz przeprowadzenia wielu czynności – zarówno urzędowych, jak i tych związanych z ciałem zmarłego. Dzięki temu, że GLOB DREJKA działa również na terenie Niemiec, czas sprowadzenia zwłok z Niemiec do Polski trwa stosunkowo krótko i wynosi od 3 do 7 dni – z uwzględnieniem kompleksowych procedur.

Ile kosztuje sprowadzenie zwłok z Niemiec?

Próbując oszacować koszt sprowadzenia zwłok z Niemiec należy rozpatrywać kilka czynników, w dużej mierze zależnych od rodziny zmarłego oraz uwarunkowań geograficznych, które uwzględniane razem dadzą kwotę całościową. Cena ustalana jest indywidualnie na podstawie uzgodnień z rodziną zmarłego, dlatego niemożliwe jest podanie jednej kwoty dla wszystkich. Na koszt procedury transportu zwłok z Niemiec wpływa wiele kwestii, wśród których do najważniejszych należą: cena wybranej przez rodzinę trumny, lokalizacja miejscowości, w której jest przechowywane ciało Zmarłego, jak również lokalizacja docelowa w Polsce, do której zmarły ma być przetransportowany w celu pochówku. Długoletnie doświadczenie, jakie posiada firma GLOB DREJKA pozwala na zagwarantowanie Państwu najniższych kwot związanych z powyższymi – oraz innymi, tu niewymienionymi, kwestiami. W celu otrzymania odpowiedzi na ewentualne rodzące się pytania oraz aby uzyskać kosztorys sprowadzenia zwłok z Niemiec zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu (+48) 604 559 569.

Ile kosztuje kremacja zwłok w Niemczech?

W zdecydowanej większości przypadków śmierci osoby, która wyjechała do Niemiec (na dłużej lub na krócej) mało kto się spodziewa. Jest to jeden z powodów dla którego rodzina nie jest przygotowana na taką okoliczność finansowo. Wtedy też rozpatrując różne opcje pochówku pojawia się pytanie, ile kosztuje kremacja zwłok w Niemczech? GLOB DREJKA, opierając się na bardzo dobrej znajomości niemieckich realiów potwierdza, że koszt kremacji w Niemczech jest relatywnie wysoki – a co za tym idzie trudno dostępny dla wielu przeciętnych polskich rodzin. Wynosi on bowiem od 500 do 700 euro. Do tej kwoty należy również doliczyć koszty obsługi procedur przez niemiecki zakład pogrzebowy – które to koszty wynoszą 2000 euro. Z tego też powodu w wielu przypadkach krewni osób zmarłych w Niemczech podejmują decyzję o transporcie ciała w trumnie do Polski, by je pochować na wybranym cmentarzu w formie tradycyjnej bądź też po uprzedniej kremacji w Polsce. Firma GLOB DREJKA oferuje przewóz zwłok z Niemiec do Polski w znacznie niższej cenie, niż ta proponowana przez niemieckie zakłady pogrzebowe. Możemy również wykonać w Polsce procedurę kremacji.

Ile wynosi zasiłek pogrzebowy w Niemczech?

W trudnych momentach po zgonie osoby, która zmarła poza Niemczech może zrodzić się pytanie, czy istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego związanego z procedurą przygotowania i realizacji pochówku. Niestety, w Niemczech zasiłek pogrzebowy nie istnieje. Jedynie osoby, które chcą zapewnić swoim Bliskim wsparcie finansowe związane z pogrzebem decydują się na prywatne ubezpieczenia na życie. Dlatego w przypadku osób zmarłych, które pozostawiły w Polsce najbliższą rodzinę (małżonka, dziecko, rodziców, rodzeństwo czy dziadków) istnieje możliwość uzyskania zasiłku pogrzebowego w Polsce. Zasiłek ten wynosi 4000 zł. Firma GLOB DREJKA może udzielić Państwu niezbędnej pomocy w uzyskaniu tego zasiłku – tym bardziej, że instytucje odpowiedzialne za jego wypłaty często nie informują o takiej możliwości w przypadku pogrzebów osób zmarłych za granicami Polski. Bardziej szczegółowe informacje otrzymają Państwo pod numerem telefonu (+48) 604 559 569.

Zapewniamy, że składając naszej firmie zlecenie na transport zwłok z Niemiec do Polski otrzymacie Państwo: najwyższy standard usługi, profesjonalną obsługę na każdym etapie, niskie koszty przewozu zwłok z Niemiec do Polski.