Przewóz zwłok z Polski na Ukrainę

Transport zwłok UkrainaPrzewóz zwłok z Polski na Ukrainę – elementy składowe

Od ponad 20 lat wykonujemy usługę sprowadzenia zwłok z Polski na Ukrainę. Stopniowo gdy Polska granica stała się jednocześnie granicą strefy Schengen, zaczęła rosnąc ilość Ukraińców przekraczających granicę z Polską.  W 2022 roku wszystko uległo jednak znacznej zmianie, ponieważ w związku z wybuchem wojny z Rosją, granicę z Polską przekroczyło wielu mieszkańców Ukrainy. Szacuje się, że na stałe osiedliło się w Polsce do 2 milionów mieszkańców Ukrainy. Dlatego też jeszcze częściej niż przez ostatnie 20 lat realizujemy transport zwłok z Polski na Ukrainę oraz przewóz urn z prochami na Ukrainę. Możliwości firmy Glob Drejka są wyjątkowe, ponieważ prowadzimy własne krematorium, co gwarantuje wykonanie szybkiej i taniej kremacji. Dopełniamy wszelkich formalności i pozwoleń w imieniu rodziny.

Jeśli zgon obywatela Ukrainy nastąpił w Polsce zorganizujemy pochówek lub transport ciała na Ukrainę w bardzo krótkim czasie. Gwarantujemy niezmiennie niskie ceny oraz minimum formalności.

PRZEWÓZ ZWŁOK Z POLSKI NA UKRAINĘ

W realizacji przewozu zwłok i prochów na Ukrainę konieczne jest dopełnienie licznych formalności, zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej (do takich formalności należy m.in. uzyskanie pozwolenia na sprowadzenie zwłok na Ukrainę). Osoby, które nierzadko nie posługują się językiem polskim albo znają go w stopniu niedostatecznym, potrzebują w tych trudnych momentach pomocy i wsparcia ze strony profesjonalistów.  Pracownicy naszej firmy pogrzebowej mają konieczną wiedzę oraz znajomość przepisów – tak tych obowiązujących po stronie polskiej, jak i ukraińskiej. Sprawnie, szybko oraz starając się o jak najmniejsze obciążenie finansowe dla Rodziny Osoby Zmarłej przygotują i zrealizują przewóz zwłok na Ukrainę. Najczęściej wykonujemy transport zwłok z Polski do: Lwowa, Kijowa, Odessy, Chmielnickiego, Łucka, Równego, Mikołajowa, Winnicy, Krzywego Rógu, Zaporoża, Dniepra, Czernichowa, Czerkas, Żytomierza.

Przewóz zwłok Ukraina (1)

PRZEBIEG PROCESU TRANSPORTU ZWŁOK Z POLSKI NA UKRAINĘ

W celu zlecenia usługi transportu zwłok z Polski na Ukrainę należy skontaktować się z firmą GLOB DREJKA telefonicznie lub mailowo. Przedstawiciele naszego biura rozmawiają w języku Ukraińskim. W dalszej części należy wypełnić kwestionariusz z danymi  osobowymi osoby zmarłej oraz podpisać upoważnienia i umowę na przewóz zwłok z Polski na Ukrainę. Na podstawie udzielonych upoważnień pracownicy naszej firmy zorganizują wymaganą dokumentację, pozyskają akt zgonu, przygotują tłumaczenie przysięgłe. Po przygotowaniu ciała do transportu trumna zamykana jest w obecności Państwowego Inspektora Sanitarnego który wydaje zgodę na przewóz zwłok z Polski na Ukrainę (GRUZ200). Ostatnim etapem jest uzyskanie pozwolenia na przewóz trumny z Polski na Ukrainę wydanego przez Konsulat Ukrainy w Polsce.

Firma GLOB DREJKA od ponad 20 lat realizuje tani i sprawny międzynarodowy transport zmarłych z całej Europy na Ukrainę.

Oferujemy:
♦ sporządzenie wymaganej dokumentacji,
♦ tłumaczenie aktu zgonu na język ukraiński,
♦ transport zmarłego z Europy (między innymi z: Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Anglii, Holandii, Belgii) na Ukrainę,
♦ kremację – tania i szybka kremacja w naszym własnym krematorium w Przasnyszu,
♦ jeśli taka jest wola rodziny – pogrzeby w dowolnej miejscowości Polsce,
♦ specjalistyczne trumny, urny, odzież dla zmarłych,
♦ gwarantujemy najniższe ceny przewozu,
♦ na podstawie naszej faktury mogą Państwo otrzymać zasiłek pogrzebowy w kwocie 4000 zł z polskiego ubezpieczenia w ZUS,

TRANSPORT ZWŁOK Z POLSKI NA UKRAINĘ – WYMAGANE DOKUMENTY

W celu przetransportowania zwłok z Polski na Ukrainę należy pozyskać szereg dokumentów – między innymi:

  • Medyczną kartę zgonu z poświadczeniem, że przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna,
  • Akt zgonu,
  • Tłumaczenie aktu zgonu,
  • Zgoda strony ukraińskiej na sprowadzenie zwłok z Polski na Ukrainę,
  • Zgoda sanitarna na wywóz zmarłego z Polski na Ukrainę,
  • Zgoda konsularna na transport zwłok z Polski,

W celu zlecenia naszej firmie przewozu zwłok na Ukrainę należy pobrać poniższe dokumenty, wypełnić oraz odesłać je mailem lub przez VIBER lub WhatsAPP.

Dokumenty do pobrania:

ANKETA-PL_UA

OŚWIADCZENIE – UPOWAŻNIENIE

транспорт померлих зі всієї Європи на Україну

KREMACJA I PRZEWÓZ URNY Z POLSKI NA UKRAINĘ – ELEMENTY SKŁADOWE

Firma GLOB DREJKA organizuje kremacje zwłok na terenie całej Polski oraz w naszym krematorium zlokalizowanym w Przasnyszu. Usługa spopielenia zwłok realizowana przez naszą firmę polega na sporządzeniu wymaganej dokumentacji, odbiorze zwłok ze wskazanego prosektorium na terenie całej Polski, transport ciała do krematorium. Zakończenie spopielenia pozwala na rozpoczęcie procedury związanej ze sprowadzeniem urny z Polski na Ukrainę. Firma GLOB DREJKA oferuje transport urny z Polski na Ukrainę w możliwie najkrótszym czasie gwarantując najniższe ceny.

TRANSPORT ZWŁOK Z POLSKI NA UKRAINĘ – CENA

Ze względu na to, że koszty usługi sprowadzenia zwłok na Ukrainę różnią się w zależności od stopnia skomplikowania danej sprawy oraz od regionu kraju w którym nastąpił zgon – co jest związane ściśle z odległością do przebycia  – trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jakiego rzędu to mogą być kwoty. Dlatego zachęcamy do osobistego kontaktu z firmą GLOB DREJKA, gdzie przedstawimy dokładną wycenę. Koszt przewozu zmarłych z Polski na Ukrainę waha się najczęściej między 4.000 złotych a 9.500 złotych. W Hrywnach to od około 30 500 Hrywien do 82 700 Hrywien. Kremacja na Ukrainie jest stosunkowo droga i z racji dużego obciążenia krematoriów czas oczekiwania nierzadko przekracza tydzień. Firma Glob Drejka jako jedna z nielicznych specjalizujących się w transporcie międzynarodowym prowadzi własne krematorium i gwarantuje tanią i szybka kremację – co korzystnie wpływa na całościowy koszt sprowadzania zwłok z Polski i innych krajów europejskich na Ukrainę.

KONTAKT CAŁODOBOWY

Zadzwoń, pomożemy – tel. +48 604 559 569
Można dzwonić przez  VIBER lub  WhatsAPP.

Mówimy w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim.

Najczęściej  zadawane pytania:

Kto pokrywa koszty transportu zwłok z zagranicy?

Koszty transportu obywatela Ukrainy z Polski do wskazanego miejsca na Ukrainie najczęściej pokrywają członkowie rodziny lub polscy pracodawcy. W przypadku obywateli Ukrainy legalnie zatrudnionych w Polsce firma GLOB pomaga uzyskać polski zasiłek pogrzebowy na przewóz zwłok na Ukrainę – aktualna kwota zasiłku pogrzebowego wynosi 4.000 zł. Osobie która pokryła koszty pogrzebu zmarłego obywatela Ukrainy

Jak najtaniej przetransportować zmarłego na Ukrainę?

W przypadku transportu zwłok z Polski na Ukrainę ważne jest pomijanie licznych pośredników i zgłoszenie przewozu (GRUZ 200) bezpośrednio do firmy GLOB DREJKA. Firma pogrzebowa GLOB pomaga uzyskać polski zasiłek pogrzebowy, który redukuje koszt za transport zwłok na Ukrainę o -4.000 zł

 

Jak transportowane są zwłoki z zagranicy?

Ze względu na zamknięcie przestrzeni powietrznej na Ukrainą transport zwłok z Polski na Ukrainę odbywa się drogą lądową.

Karawany naszej firmy wielokrotnie przekraczają granicę Polsko-Ukraińską dopełniając wszystkich formalności celnych związanych z przewozem zwłok z Polski na Ukrainę. Zwłoki transportowane są w specjalistycznej trumnie z wkładem metalowym. Na życzenie rodziny istnieje możliwość wykonania balsamacji zwłok (zabieg mający na celu utrwalenie ciała).

Czy zasiłek pogrzebowy przysługuje dla obywatela Ukrainy?

Zasiłek pogrzebowy przysługuje każdemu obywatelowi Ukrainy, który w chwili śmierci w Polsce był legalnie zatrudniony i miał odprowadzane składki do ZUS/KRUS.