Transport zwłok z Anglii

transport zwłok anglia

Przewóz zwłok z Anglii do Polski – elementy składowe

Przebieg procesu transportu zwłok z Anglii do Polski

Transport zwłok z Anglii do Polski – wymagane dokumenty

Kremacja i przewóz urny z Anglii do Polski – elementy składowe

Transport zwłok z Anglii do Polski – cena

Od początku XXI wieku, szczególnie zaś od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zaobserwować można nasilone zjawisko wyjazdów naszych rodaków za granicę – głównie w celach zarobkowych oraz edukacyjnych. Jednym z krajów, w którym przebywa największa liczba Polaków jest Anglia. Gdy śmierć następuje za granicą na terenie UK, a pogrzeb ma odbyć się w Polsce, warto skorzystać z usługi transportu zwłok z Anglii do Polski oferowanej przez firmę GLOB DREJKA.

Niezależnie od tego, co było powodem śmierci bliskiej osoby, od ponad 20 lat realizujemy sprawny i niedrogi przewóz zwłok lub urny z prochami z Anglii do Polski. Procedura obejmująca sprowadzenie zwłok z Anglii jest bardzo skomplikowana. Zadaniem firmy GLOB DREJKA specjalizującej się w sprowadzeniu zwłok z terenów UK jest jej maksymalnie uproszczenie dla rodzin. Firma GLOB troszczy się o sporządzenie pełnej dokumentacji zarówno potrzebnej w Polsce, jak i za granicą, na wszystkich etapach usługi transportu zmarłych.

PRZEWÓZ ZWŁOK Z ANGLII DO POLSKI

Zapewniamy, że firma GLOB DREJKA realizuje od ponad 20 lat transport zwłok z Anglii do Polski. Procedura odbywa się zawsze zgodnie z zachowaniem obowiązujących przepisów. Transport trumny lub urny z prochami z UK odbywa się drogą lądowo-morską lub powietrzną. Transport lotniczy jest zazwyczaj droższy, ale pozwala zaoszczędzić czas. Zapewniamy specjalistyczne trumny wyposażone w metalowy wkład – wcześniej troszcząc się, aby ciało Zmarłego przygotować jak najgodniej do ostatniej drogi. Jeśli ze strony Rodziny zapada decyzja o kremacji, przygotowujemy ją z zachowaniem wszelkich wymogów tak w Polsce, jak i na terenie Wielkiej Brytanii.

Firma GLOB od wielu lat przeprowadza transport zwłok i prochów m.in. z: Peterborough, Southampton, Dumfries, Glasgow, Edynburga, Dundee, Chester, Manchesteru, Sheffield, Doncaster, Worksop, Birmingham, Coventry, Rugby, Redditch, Derby, Chelmsford, Colchester, Norwich, King’s Lynn, Leicester, Oxford, Milton, Keynes, Bedford, Cambridge, Harlow, Hereford, Worcester, Banbury, Northampton, Luton, Exeter, Bristolu, Newport, Cardiff, Gloucester, Basingstoke, Weymouth, Canterbury, Maidstone, Ashford, Folkestone, Dover, Londynu, Slough, Watford, Reading, Woking.

Wieloletnie doświadczenie, biegła znajomość języka angielskiego oraz obowiązujących przepisów prawnych pozwala naszej firmie przeprowadzić przewóz zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski w sposób profesjonalny i w bardzo krótkim czasie.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Zakres usługi transportu zwłok z Anglii do Polski:

trumna     Specjalistyczna trumna z wkładem metalowym

dokumenty     Sporządzenie wymaganych dokumentów w Polsce i Anglii

transport      Specjalistyczny transport ciała z Anglii do wybranego miejsca w Polsce

kremacja      Możliwość wykonania kremacji w Polsce lub Wielkiej Brytanii

Sprowadzenie zwlok z Anglii

PRZEBIEG PROCESU TRANSPORTU ZWŁOK Z ANGLII DO POLSKI

W celu zlecenia i realizacji transportu zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski należy wykonać poniższe kroki:

1. Kontakt z firmą GLOB pod nr +48 604 559 569

Na podstawie przeprowadzonej rozmowy telefonicznej z naszym konsultantem otrzymacie Państwo wszystkie niezbędne informacje oraz kosztorys za przewóz zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski.

2. Prosimy o wypełnienie i przesłanie zwrotnie kwestionariusza oraz upoważnień dla naszej firmy.

Na podstawie otrzymanych dokumentów specjalista z naszej firmy rozpoczyna procedurę pozyskania dokumentacji niezbędnej do transportu zwłok z Anglii, Wali, Szkocji do Polski.

Jeśli sprawę prowadzi biuro Coronera – są to jedyne czynności biurokratyczne jakie musicie Państwo wykonać.

3. Wybór trumny lub urny.

W ofercie firmy GLOB występują zarówno trumny/urny standardowe (wliczone w cenę usługi) jak również trumny/urny za dopłatą. Wyboru trumny w jakiej zostanie pochowana osoba zmarła dokonują członkowie rodziny.

4. Przekazanie odzieży dla osoby zmarłej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami – po przetransportowaniu ciała do Polski trumna powinna zostać pochowana bez otwierania. W celu przygotowania ciała do pochówku istnieje możliwość przekazania naszym pracownikom w Anglii odzieży dla osoby zmarłej lub wysyłka odzieży kurierem do naszej firmy (wówczas odzież zabieramy do UK). W przypadku gdy rodzina nie posiada stosownej garderoby istnieje możliwość jej zakupu w naszej firmie.

5. Transport zwłok z Anglii do Polski.

Firma GLOB osobiście przeprowadza przewóz zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski. Transport zwłok z UK do Polski odbywa się z zachowaniem najwyższych europejskich standardów.

6. Planowanie daty ceremonii pogrzebowej.

Niezwłocznie po odbiorze ciała i sporządzeniu wymaganej dokumentacji informujemy Państwa o dacie dostarczenia ciała do wskazanego miasta w Polsce. Na tej podstawie rodzina wskazuje wybrany zakład pogrzebowy lub możemy polecić firmę pogrzebową współpracującą z nami oraz posiadającą chłodnie.

TRANSPORT ZWŁOK Z ANGLII, WALII, SZKOCJI DO POLSKI – WYMAGANE DOKUMENTY

Podczas realizacji przewozu zwłok z Anglii do Polski, firma GLOB DREJKA zadba o:

 • liczne formalności i pozwolenia – Karta Zgonu Medical Statement, Free From Infection, zgoda starostwa na przewóz i pochówek, pozwolenie od Koronera Out of England, zaświadczenia z Konsulatu RP, opłaty celne, akty urodzenia i ślubu,
 • tłumaczenia przysięgłe aktu zgonu,
 • specjalistyczną trumnę,
 • odzież dla osoby zmarłej,
 • kremacje na ternie Wielkiej Brytanii lub Polski i przewóz urny z prochami pod wskazany adres,
 • na podstawie naszej faktury mogą Państwo otrzymać zasiłek pogrzebowy w kwocie 4000 zł z polskiego ubezpieczenia np.: ZUS, KRUS lub MSWiA,
 • najtańsze sprowadzenie zwłok z UK do Polski – gwarancja ceny i indywidualna wycena.

W sytuacji, gdy śmierć nastąpi za granicą, a rodzina chciałaby pochować Zmarłego w rodzinnym kraju, warto skorzystać z usługi firmy pogrzebowej, jaką jest sprowadzenie zwłok z Anglii.

Przewóz zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski wymaga pozyskania licznych dokumentów uprawniających do transportu i pochówku ciała na terytorium Polski.

Transport zwłok z Anglii do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu (Death Certificate issued by Civil Registration Service) ewentualnie tymczasowy akt zgonu (Interim Death Certificate).
 • Zaświadczenie lekarza lub koronera wykluczające chorobę zakaźną.
 • Zgoda władz lokalnych na wywiezienie ciała poza granice Irlandii (Out of State Certificate).
 • Zezwolenie z Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz zwłok z Irlandii do Polski celem pochowania na cmentarzu wskazanym przez rodzinę.
 • Certyfikat zaświadczający, że trumna została szczelnie zamknięta.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie, Manchesterze lub Edynburgu (opłata konsularna aktualnie wynosi 43 funty).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

KREMACJA I PRZEWÓZ URNY Z ANGLII DO POLSKI – ELEMENTY SKŁADOWE

Zapewniamy, że firma GLOB DREJKA realizuje od ponad 20 lat sprowadzenie zwłok z Anglii. Procedura odbywa się zawsze zgodnie z zachowaniem obowiązujących przepisów. Jeśli ze strony Rodziny zapada decyzja o kremacji, przygotowujemy ją z zachowaniem wszelkich wymogów tak w Anglii, jak i na terenie Polski. Firma GLOB współpracuje z wieloma krematoriami na terenie UK co umożliwia nam ustalenie dogodnej dla rodziny lokalizacji (możliwość pożegnania przed kremacją) oraz krótkich terminów. W ofercie naszej firmy znajdują się: trumny kremacyjne, urny drewniane, kamienne, kompozytowe, metalowe oraz relikwiarze. Jesteśmy w gronie nielicznych polskich firm gotowych podjąć się organizacji kremacji oraz przewozu urny z Anglii do Polski.

Transport urny z Anglii do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu (Death Certificate issued by Civil Registration Service) ewentualnie tymczasowy akt zgonu (Interim Death Certificate).
 • Zaświadczenie lekarza lub koronera wykluczające chorobę zakaźną.
 • Certyfikat kremacji (Cremation certificate).
 • Zgoda władz lokalnych na transport urny z Wielkiej Brytanii (Out of state certificate).
 • Zezwolenie z Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz urny z Anglii do Polski celem jej pochowania w Polsce.
 • Zaświadczenie, że urna została szczelnie zamknięta.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane Konsulat RP.
 • Tłumaczenie przysięgłe aktu zgonu.

Kremacja i przewóz urny z UK do Polski to specjalistyczna procedura wymagająca znajomości języka angielskiego oraz obowiązujących przepisów – zlecenia kremacji przyjmowane są pod całodobowym numerem tel. (+48) 604 559 569.

TRANSPORT ZWŁOK Z ANGLII DO POLSKI – CENA

Transport zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski wyceniany jest indywidualnie i uwarunkowany jest kilkoma czynnikami jak np. wybranej trumny (standardowa czy za dopłatą), organizacji ostatniego pożegnania na terenie UK oraz odległości jaką musimy pokonać w celu odbioru i dostarczenia ciała (inna cena będzie za transport z Edynburga do Lublina i inna za przewóz zwłok z Londynu do Wrocławia). Gwarantujemy, że podana cena nie ulegnie zmianie oraz jest niezwykle atrakcyjna w porównaniu do konkurencyjnych zakładów pogrzebowych. W celu otrzymania wyceny prosimy o kontakt pod nr +48 604 559 569.

KOSZT TRANSPORTU ZWŁOK Z WIELKIEJ BRYTANII DO POLSKI

Koszt przewozu zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski ustalany jest podczas pierwszej rozmowy z osobą Zlecającą. Cena przewozu zawsze dostosowana jest do możliwości finansowych rodziny. Cena sprowadzenia ciała z Anglii do Polski każdorazowo potwierdzana jest w formie pisemnej umowy.

Cena za przewóz zwłok z Wielkiej Brytanii obejmuje:

 1. Sporządzenie dokumentacji,
 2. Umówienie terminu odbioru ciała,
 3. Uzyskanie wymaganych pozwoleń,
 4. Trumnę z wkładem metalowym,
 5. Transport karawanem,
 6. Opłaty za przeprawy promowe lub Eurotunel,
 7. Tłumaczenie przysięgłe aktu zgonu,
 8. Pomoc na każdym etapie realizacji usługi.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE CENOWE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

ILE KOSZTUJE PRZEWIEZIENIE ZWŁOK Z ANGLII DO POLSKI?

W przypadku konieczności przewiezienia zwłok do Polski, koszt takiej operacji jest uzależniony od dwóch czynników: jeden to zakres zleconej usługi, drugi zaś to miasto, z którego trzeba przetransportować ciało do Polski. Niezależnie jednak od tych dwóch czynników, które są zmienne, firma GLOB DREJKA może zagwarantować najwyższą jakość usług idącą w parze z najniższymi stawkami na rynku. Mieścimy się zwyczajowo w przedziale od 7 500 do 11 000 zł. Wszelkie informacje dotyczące szczegółów oraz przewidywanych kosztów możecie Państwo otrzymać pod numerem telefonu (+48) 604 559 569, który jest czynny całą dobę.

ILE KOSZTUJE TRANSPORT ZWŁOK ZE SZKOCJI?

Cena transportu zwłok ze Szkocji uzależniona jest od miejscowości w której aktualnie przebywa osoba zmarła oraz miejsca dostarczenia jej ciała w Polsce. Koszt za przewóz zwłok ze Szkocji do Polski zaczyna się od kwoty 8 000 zł i ustalany jest indywidualnie. Cena zawsze potwierdzona jest w formie pisemnej tj. umowy zawieranej między naszą firmą z Zleceniodawcą.

ILE KOSZTUJE SPROWADZENIE ZWŁOK Z ANGLII?

Koszt sprowadzenia zwłok z Anglii zależy od wielu czynników, dlatego niemożliwe jest podanie jednej odgórnej kwoty. Z ponad 20 letniego doświadczenia możemy oszacować kwotę od 7 500 zł wzwyż. Na całościowy koszt procedury transportu zwłok z Anglii wpływa m.in. cena trumny wybranej przez rodzinę, miejsce w którym jest przechowywane ciało Zmarłego, jak również docelowe miejsce w Polsce, do którego ciało ma być przetransportowane. Firma GLOB DREJKA dokłada wszelkich starań, aby kwoty związane z każdym z wymienionych czynników oraz całościowy koszt sprowadzenia zwłok z Anglii był jak najniższy. Jeśli chcą Państwo otrzymać kosztorys przewozu oraz w celu wyjaśnienia wszelkich rodzących się wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu (+48) 604 559 569.

ILE KOSZTUJE KREMACJA ZWŁOK W ANGLII?

Rozważając możliwości pochówku osoby, która zmarła w Anglii nieraz rodzina zastanawia się, ile kosztuje kremacja zwłok w Anglii i czy nie należy jej rozważyć jako alternatywy dla transportu do Polski trumny z ciałem osoby zmarłej. Dzięki dogłębnej znajomości realiów panujących w Wielkiej Brytanii firma GLOB DREJKA z wieloletniego doświadczenia może potwierdzić, że koszt kremacji w Anglii jest wysoki. Opłata za samą kremację na terenie Anglii to od 500 do 950 funtów. Koszt przewozu urny po kremacji w Anglii z kosztem urny, trumny kremacyjnej i wszystkimi opłatami przewozowymi i celnymi to około 2500 funtów. Dlatego wiele rodzin, których krewni zmarli w Anglii, decydują się na transport ciała w trumnie do Polski i pochówek w formie tradycyjnej bądź też na kremację w Polsce. Przypominamy, że dysponujemy własnym nowoczesnym krematorium w Przasnyszu i gwarantujemy sprawną i niedrogą kremację oraz, w razie konieczności, organizację godnego pogrzebu urnowego w Polsce.

CZY URNĘ Z PROCHAMI MOŻNA PRZEWIEŹĆ PRZEZ GRANICĘ?

Potwierdzamy, że urnę z prochami można przetransportować za granicę jednakże wymaga to uzyskania wszystkich wymaganych dokumentów. Mimo, że urna z prochami nie stwarza zagrożenia sanitarnego transport prochów z Anglii do Polski wymaga zachowania odpowiednich standardów i przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie.

KTO POKRYWA KOSZTY TRANSPORTU ZWŁOK Z ZAGRANICY?

Koszty transportu zwłok z reguły pokrywają osoby w pierwszej linii pokrewieństwa np. współmałżonek, dzieci, rodzice, dziadkowie. W Wielkiej Brytanii koszty przewozu zwłok bardzo często pokrywają również partnerzy. Kolejną formą opłacenia za transport zwłok z Anglii, Wali lub Szkocji jest utworzenie specjalnej zbiórki pieniężnej na ten cel. W przypadku kiedy rodziny nie stać na pokrycie kosztów sprowadzenia ciała z UK do Polski pochówek może odbyć się w Wielkiej Brytanii na koszt państwa. Koszt przewozu zwłok z Anglii do Polski nie jest pokrywany przez Konsulat lub Ambasadę. 

ILE WYNOSI ZASIŁEK POGRZEBOWY W UK?

Konfrontując się ze smutną koniecznością organizacji pochówku osoby zmarłej na Wyspach Brytyjskich rodzina zazwyczaj szuka wsparcia finansowego dla tej operacji. Odpowiadając na pytania licznych Klientów, którzy szukają informacji ile wynosi zasiłek pogrzebowy w UK odpowiadamy, że zasiłek pogrzebowy w UK wynosi od 300 do 800 funtów. Inną możliwością sfinansowania choć części kosztów transportu zwłok z Anglii i pochówku w Polsce jest uzyskanie zasiłku pogrzebowego w Polsce, który obecnie wynosi 4000 zł. Uzyskanie tego świadczenia jest możliwe jedynie w przypadku wystąpienia o nie najbliższych krewnych osoby zmarłej (dotyczy to pierwszego stopnia pokrewieństwa – czyli współmałżonka, dzieci, rodziców, rodzeństwa oraz dziadków). Wszelkie informacje oraz pomoc merytoryczną i praktyczną w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego uzyskają Państwo, kontaktując się z firmą GLOB DREJKA.

ILE TRWA TRANSPORT ZWŁOK Z ANGLII?

Transport zwłok z Anglii do Polski trwa od 3 do 7 dni roboczych. Należy pamiętać, że czas ten liczony jest od chwili zwolnienia ciała przez biuro Coronera prowadzącego dochodzenie w sprawie przyczyny zgonu lub od chwili wystawienia aktu zgonu przez Register Office. Czas transportu urny z Anglii do Polski jest zbliżony, jednakże tu rozpoczęcie czasu transportu urny do Polski należy liczyć od dnia wykonania kremacji.

KTO POKRYWA KOSZTY TRANSPORTU ZWŁOK Z ZAGRANICY?

Koszt transportu zwłok z zagranicy pokrywany jest najczęściej przez członków lub pracodawców w przypadku delegowania pracownika do pracy za granicą. W przypadku wyjazdów wakacyjnych należy sprawdzić, czy biuro podróży ma wykupione ubezpieczenie obejmujące transport zwłok z Anglii do Polski. Kosztów przewozu zwłok z Anglii do Polski nie pokrywa standardowe ubezpieczenie osoby w ZUS/KRUS lub MSWiA.

CZY MOŻNA SAMEMU PRZEWIEŹĆ PROCHY ZMARŁEGO Z ANGLII?

Ze względu na fakt, iż urna z prochami nie stwarza zagrożenia sanitarnego angielskie przepisy dopuszczają transport urny przez rodzinę drogą lądową, morską lub lotniczą. Samodzielny przewóz urny z zagranicy do Polski wymaga uzyskania wszystkich wymaganych pozwoleń. Transport urny z Anglii musi odbywać się z poszanowaniem i zachowaniem godności wobec prochów osoby zmarłej.

ILE KOSZTUJE SPALENIE ZWŁOK W ANGLII?

Spalenie zwłok (kremacja zwłok) w Anglii może kosztować od 500 do 1000 funtów. Należy pamiętać, że jest to opłata pobierana przez krematorium za spopielenie ciała i do w/w kosztów należy doliczyć serwis zakładu pogrzebowego tj.: trumna kremacyjna, urna, przygotowanie ciała do kremacji, przewóz ciała do krematorium, organizacja pożegnania w krematorium czy też opłata dla księdza.

ILE KOSZTUJE PRZEWOZ ZWŁOK Z ANGLII DO POLSKI?

Cena za przewóz zwłok z Anglii do Polski uzależniona jest od lokalizacji ciała na terenie UK i wynosi od 6000 zł. Szczegółowa wycena przygotowywana jest przez nas po otrzymaniu informacji umożliwiających doprecyzowanie zakresu usługi.

CO SIĘ NALEŻY PO ZMARŁEJ OSOBIE W UK?

W Wielkiej Brytanii istnieje możliwość otrzymania zapomogi, która nie podlega opodatkowaniu. Wdowiec/wdowa może ubiegać się o rentę wypłacaną do 52 tygodni po śmierci: męża, żony lub partnera.

CZY W WIELKIEJ BRYTANII MOŻNA TRZYMAĆ URNĘ Z PROCHAMI W DOMU?

Brytyjskie przepisy prawne dopuszczają możliwość przechowywania urny z prochami osoby zmarłej w domu, jak również rozsypanie ich w morzu, w górach itp. Przechowywanie prochów w domu jest w Wielkiej Brytanii dość powszechne ze względu na wysokie opłaty cmentarne.

ILE CZEKA SIĘ NA AKT ZGONU W UK?

Zgon spowodowany z przyczyn naturalnych podlega rejestracji w Register Office (odpowiednik polskiego Urzędu Stanu Cywilnego). W celu rejestracji zgonu należy umówić się telefonicznie lub mailowo na wizytę w Urzędzie. Na podstawie przekazanych informacji urzędnik sporządzi i wyda brytyjski Akt zgonu. Czas oczekiwania na wizytę i sporządzenie aktu zgonu wynosi średnio od 3 do 5 dni roboczych.

JAK WYGLĄDA KREMACJA W UK?

Kremacja zwłok w UK możliwa jest do wykonania praktycznie w każdym większym mieście. Do kremacji używane są wyłącznie trumny drewniane nielakierowane. Przed kremacją w Anglii istnieje możliwość organizacji pożegnania dla rodziny i przyjaciół. Ciało może zostać przygotowane jak do tradycyjnego pogrzebu. Istnieje zakaz umieszczania przedmiotów szklanych i łatwopalnych. Jeśli osoba zmarła posiadała rozrusznik serca, powinien on zostać usunięty przed kremacją.