Transport zwłok z Irlandii

transport zwłok Irlandia

Przewóz zwłok z Irlandii do Polski – elementy składowe

Przebieg procesu transportu zwłok z Irlandii do Polski

Transport zwłok z Irlandii do Polski – wymagane dokumenty

Kremacja i przewóz urny z Irlandii do Polski – elementy składowe

Transport zwłok z Irlandii do Polski – cena

Irlandia jest krajem nie tylko chętnie odwiedzanym przez Polaków, ale także zamieszkałym przez sporą grupę polonijną. Obecność osób pochodzenia polskiego w Irlandii szacuje się obecnie na około 150 tysięcy. Wielu z nich zamieszkuje okolice Dublina, Cork, Galway, Limerick lub też mieszka w Irlandii Północnej, głównie w Belfaście.

W przypadku śmierci za granicą – przewóz zwłok z Irlandii do Polski możliwy jest drogą lotniczą lub drogą lądowo-morską. Ze względu na odległość pomiędzy naszym krajem to rodzina decyduje o wyborze rodzaju transportu. Wieloletnie kontakty z irlandzkimi firmami pogrzebowymi umożliwiają nam organizację transportu zwłok z Irlandii w najkrótszym możliwym czasie. Firma GLOB Drejka organizuje również kremacje i wysyłkę urny z prochami z Irlandii.

PRZEWÓZ ZWŁOK Z IRLANDII DO POLSKI

Przewóz zwłok z Irlandii do Polski to obszar, w którym specjalizuje się firma pogrzebowa GLOB DREJKA. Dotychczas nasza firma zorganizowała transport zwłok z Dublina, Cork, Mullingar, Athlone, Castlebar, Dundalk, Tralee, Kilkenny, Tullamore do Polski. W celu obniżenia kosztów sprowadzenia ciała z Irlandii do Polski pełną dokumentację sporządza nasza firma. Pracownicy GLOB odbierają ciało zmarłego z miejsca zgonu, wcześniej dbając o jego przygotowanie do transportu. W prosektorium trumna jest szczelnie zamykana, co zostaje potwierdzone wystawieniem odpowiedniego certyfikatu. Na podstawie kompletu dokumentów Konsulat RP w Dublinie lub Belfaście wystawia zgodę konsularną na transport zwłok z Irlandii do Polski.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Zakres usługi transportu zwłok z Irlandii do Polski:

trumna     Specjalistyczna trumna z wkładem metalowym

dokumenty     Sporządzenie wymaganych dokumentów w Polsce i Irlandii

transport      Specjalistyczny transport ciała z Irlandii do wybranego miejsca w Polsce

kremacja      Możliwość wykonania kremacji w Polsce

Przewóz zwłok Irlandia

PRZEBIEG PROCESU TRANSPORTU ZWŁOK Z IRLANDII DO POLSKI

Proces zlecenia przewozu zwłok z Irlandii do Polski należy rozpocząć od kontaktu telefonicznego (nr 604 559 569) z naszą firmą. Na podstawie otrzymanych informacji otrzymacie Państwo kosztorys przewozu z prośbą o jego akceptację. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zlecenie usługi naszej firmie otrzymujecie Państwo emaila z prośbą o wypełnienie kwestionariusza, upoważnień oraz podpisanie umowy. Po odesłaniu upoważnień specjalista z naszej firmy rozpoczyna proces pozyskiwania dokumentów oraz uzyskania wszystkich wymaganych pozwoleń. W przypadku Irlandii występują dwa rodzaje aktu zgonu: tymczasowy akt zgonu odbiera nasza firma lub ostateczny akt zgonu do którego sporządzenia i odbioru uprawniony jest członek rodziny, partnerzy lub znajomi. Firma GLOB dokonuje tłumaczenia aktu zgonu oraz dopełnia pozostałych formalności. Od momentu w którym posiadamy wszystkie dokumenty oraz potwierdzone godziny przepraw promowych nasz konsultant informuje Państwa o terminie przywiezienia ciała z Irlandii do wskazanego przez Państwa miasta w Polsce.

TRANSPORT ZWŁOK Z IRLANDII DO POLSKI – WYMAGANE DOKUMENTY

Sprowadzenie zwłok z Irlandii do Polski wymaga pozyskania przez naszą firmę kompletu dokumentów oraz uzyskania decyzji zezwalającej na sprowadzenie ciała z Irlandii do Polski. Brak któregokolwiek z poniższych dokumentów może spowodować problemy z pochowaniem ciała w Polsce dlatego tak ważne jest powierzenie usługi transportu wyspecjalizowanej w międzynarodowym transporcie zwłok firmie.

Transport zwłok z Irlandii do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu (Death Certificate issued by Civil Registration Service) ewentualnie tymczasowy akt zgonu (Interim Death Certificate).
 • Zaświadczenie lekarza lub koronera wykluczające chorobę zakaźną.
 • Zgoda władz lokalnych na wywiezienie ciała poza granice Irlandii (Out of State Certificate).
 • Zezwolenie z Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz zwłok z Irlandii do Polski celem pochowania na cmentarzu wskazanym przez rodzinę.
 • Certyfikat zaświadczający, że trumna została szczelnie zamknięta.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu (aktualnie opłata konsularna wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

KREMACJA I PRZEWÓZ URNY Z IRLANDII DO POLSKI – ELEMENTY SKŁADOWE

Pogrzeb bliskiej osoby jest jedną z najbardziej przykrych uroczystości, w jakich idzie nam brać udział. Pożegnanie bliskiej osoby zawsze jest traumatycznym i bolesnym przeżyciem. W Irlandii sprawy nie ułatwia fakt, że za godny pochówek w Irlandii należy zapłacić zdecydowanie więcej niż w Polsce. Z tego względu Polacy mieszkający w Irlandii bardzo często decydują się na transport zwłok (prochów) do Polski.

W związku ze stałym wzrostem popularności pochówków w formie kremacyjnej firma pogrzebowa GLOB DREJKA przygotowała ofertę kremacji oraz na przewóz urny z Irlandii do Polski. Nasza firma od lat współpracuje z irlandzkimi krematoriami oraz domami pogrzebowymi. Zapewniamy: trumny kremacyjne, szeroki wybór urn, relikwiarze. Jako nieliczni zapewniamy kompleksową obsługę kremacji oraz przewóz urny z Irlandii do Polski.

Transport urny z Irlandii do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu (Death Certificate issued by Civil Registration Service) ewentualnie tymczasowy akt zgonu (Interim Death Certificate).
 • Zaświadczenie lekarza lub koronera wykluczające chorobę zakaźną.
 • Certyfikat kremacji (Cremation certificate).
 • Zgoda władz lokalnych na transport urny z Irlandii (Out of state certificate).
 • Zezwolenie z Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz zwłok z Irlandii do Polski celem jej pochowania na terytorium RP.
 • Zaświadczenie, że urna została szczelnie zamknięta.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu (aktualnie opłata konsularna wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

W Irlandii istnieje możliwość uzyskania zapomogi stanowiącej odpowiednik polskiego zasiłku pogrzebowego. Nasi pracownicy gotowi są, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane tak z procedurami oraz finansowaniem transportu zwłok z Irlandii.

Przewóz zwłok z Irlandii do Polski wymaga profesjonalnego i kompleksowego zaangażowania firmy specjalizującej się w międzynarodowym transporcie zmarłych – szczegółowe informacje uzyskają Państwo w firmie GLOB Drejka pod całodobowym numerem tel. (+48) 604 559 569.

TRANSPORT ZWŁOK Z IRLANDII DO POLSKI – CENA

Firma GLOB od wielu już lat posiada w ofercie transport zwłok z Irlandii do Polski. Cena za przewóz zwłok z Irlandii uzależniona jest od kilku czynników np. wybranej trumny, sposobu transportu (lotniczy lub lądowo-morski) oraz odległości jaką musimy pokonać. Zapewniamy, iż każdy transport realizowany przez naszą firmę wykonywany jest z należytym szacunkiem oraz pełnym profesjonalizmem.

KOSZT TRANSPORTU ZWŁOK Z IRLANDII DO POLSKI

Koszt przewozu zwłok z Irlandii do Polski ustalany jest indywidualnie na podstawie informacji uzyskanych od rodziny. Cena przewozu uzależniona jest od zakresu usługi zleconej przez rodzinę osoby zmarłej. W przypadku transportu ciała z Irlandii do Polski zalecamy aby transport zwłok odbywał się karawanem pogrzebowym, gdyż koszt lotniczego transportu zwłok z Irlandii do Polski  jest zdecydowanie wyższy.

Cena za transport zwłok z Irlandii każdorazowo obejmuje:

 1. Koszt standardowej trumny do przewozu i pochowania ciała w Polsce,
 2. Transport karawanem,
 3. Opłaty za przeprawy promowe,
 4. Pozyskanie niezbędnej dokumentacji,
 5. Tłumaczenie przysięgłe aktu zgonu,
 6. Pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego.

Cena przewozu z Irlandii do Polski każdorazowo potwierdzana jest w formie pisemnej umowy.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE CENOWE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Ile kosztuje transport zwłok z Irlandii?

Koszt transportu zwłok z Irlandii ustalany jest indywidualnie i waha się w przedziale od 10 000 do 14 000 zł. Cena za przewóz zwłok uzależniona będzie od miasta gdzie znajduje się ciało oraz adresu dostarczenia ciała w Polsce, wybranej trumny, wybranej garderoby. Każdorazowo staramy się aby zaproponować Państwu możliwie najniższe koszty.

Ile kosztuje transport zwłok z Irlandii (samolotem) – cena

Cena lotniczego transportu zwłok z Irlandii do Polski jest ponad dwukrotnie wyższa niż za przewóz ciała karawanem i wynosi około 26 000 zł. Firma GLOB organizowała już wysyłki zwłok do Polski drogą lotniczą jednakże ze względu na wysokie koszty większość przewozów odbywa się drogą lądową oraz morską.

Ile kosztuje kremacja zwłok w Irlandii?

Cena kremacji zwłok w Irlandii uzależniona jest od wybranego krematorium. Pytając o cenę kremacji w Irlandii należy zawsze prosić o pełen kosztorys, gdyż strona Irlandzka często podaje jedynie koszt samego spopielenia na poziomie 700-1400 EUR. Do kosztu kremacji należy doliczyć koszty irlandzkiego zakładu pogrzebowego i wysyłki urny do Polski. Wszystkie te elementy sprawiają, że koszt kremacji w Irlandii jest wyższy od ceny transportu zwłok z Irlandii oraz wykonaniu spopielenia w Polsce. Ważną kwestią jest możliwość pożegnania zmarłego przez najbliższe osoby w Polsce (przed kremacją) bez konieczności kosztownych wypraw do Irlandii.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Irlandii?

Firma GLOB oferuje przewóz urny z Irlandii do Polski na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Transport urny z Irlandii wyceniany jest indywidualnie i uzależniony jest od odległości, kompletności dokumentacji oraz terminu transportu. W celu otrzymania ceny za przewóz urny z Irlandii do Polski prosimy o kontakt tel. pod numer (+48) 604 559 569.

Gwarantujemy, że zlecenie na transport zwłok z Irlandii do Polski realizowane jest niezwłocznie, przy zachowaniu najwyższych standardów.