Transport zwłok z Austrii

transport zwłok Austria

1. Przewóz zwłok z Austrii do Polski – elementy składowe

2. Przebieg procesu transportu zwłok z Austrii do Polski

3. Transport zwłok z Austrii do Polski – wymagane dokumenty

4. Kremacja i przewóz urny z Austrii do Polski – elementy składowe

5. Transport zwłok z Austrii do Polski – cena

Austria to kraj, w którym zamieszkuje około 60 tysięcy osób narodowości polskiej lub o polskich korzeniach. Najwięcej mieszka ich w Wiedniu i okolicach, a także w miejscowościach: Neustadt, Salzburg, Innsbruck czy Klagenfurt. W przypadku śmierci, która następuje w Austrii, Polacy często zwracają się do firmy GLOB Drejka, prosząc o przygotowanie i realizację transportu zwłok z Austrii do Polski. Czynimy wszystko, aby procedura ta odbyła się sprawnie.

Od początku swojej działalności firma pogrzebowa GLOB Drejka świadczyła usługę międzynarodowego transportu zmarłych z Austrii. Znajomość języka niemieckiego oraz obowiązujących przepisów pozwoliła naszej firmie na transport zwłok z Austrii do Polski w bardzo krótkim czasie.

1. PRZEWÓZ ZWŁOK Z AUSTRII DO POLSKI

Przewóz zwłok z Austrii do Polski wykonywany jest naszymi specjalistycznymi karawanami marki Mercedes i Renault Trafic z zachowaniem najwyższych europejskich standardów. Po uzyskaniu zgody konsularnej z Konsulatu w Wiedniu ciało transportowane jest do Polski.

Przyjmując zlecenie międzynarodowego transportu zwłok z Austrii do Polski (np. z Wiednia, Lintz, Gratz) przejmujemy na naszą firmę obowiązek uzyskania niezbędnej dokumentacji w kraju i za granicą.

Wieloletnie doświadczenie oraz znajomość języka niemieckiego pozwala naszej firmie zorganizować przewóz zwłok z Austrii do Polski lub kremację i transport urny z Austrii do Polski w sposób profesjonalny i w bardzo krótkim terminie.

Rodzina osoby zmarłej zobowiązana jest do przesłania skanu aktu urodzenia oraz aktu małżeństwa na druku wielojęzycznym. Daje to możliwość uzyskania przez naszą firmę aktu zgonu również na druku wielojęzycznym.

Cena za transport zwłok z Austrii do Polski ustalana jest indywidualnie po określeniu miejsca odbioru oraz miejsca dostarczenia ciała w Polsce.

W naszej firmie zawsze podajemy całkowity koszt transportu zwłok z Austrii do Polski.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Zakres usługi transportu zwłok z Austrii do Polski:

trumna     Specjalistyczna trumna z wkładem metalowym

dokumenty     Sporządzenie wymaganych dokumentów w Polsce i Austrii

transport      Specjalistyczny transport ciała z Austrii do wybranego miejsca w Polsce

kremacja      Możliwość wykonania kremacji w Polsce

2. PRZEBIEG PROCESU TRANSPORTU ZWŁOK Z AUSTRII DO POLSKI

Przez okres 30 lat działalności firma GLOB DREJKA międzynarodowy transport zmarłych opracowała specjalistyczną procedurę organizacji repatriacji zmarłych z Austrii do Polski. Polega ona na maksymalnym odciążeniu rodziny poprzez przejęcie i poprowadzenie wszystkich czynności prawnych oraz transportowych. W celu zlecenia usługi przewozu zwłok z Austrii do Polski:

 • Skontaktuj się telefonicznie (+48 604 559 569) lub mailowo (24.glob@gmail.com) z pracownikiem naszej firmy – otrzymacie Państwo wszystkie wymagane informacje, kosztorys oraz prześlemy mailowo stosowne dokumenty;
 • Wypełnij otrzymany od nas kwestionariusz oraz podpisz umowę i wymagane upoważnienia;
 • Na podstawie otrzymanych skanów lub zdjęć upoważnień specjalista z naszej firmy rozpoczyna pozyskiwanie niezbędnej dokumentacji w kraju oraz za granicą, umawiając naszych kierowców na odbiór dokumentów w konkretnym dniu;
 • Pracownicy naszej firmy odbierają zamówione wcześniej dokumenty (np. akt zgonu i paszport na przewóz zwłok z Austrii do Polski);
 • Nasi pracownicy z dużą starannością przygotowują ciało do transportu i umieszczają je w specjalistycznej trumnie do międzynarodowego transportu zwłok (wykonujemy fotografię potwierdzającą tożsamość osoby zmarłej);
 • Karawan z ciałem osoby zmarłej oraz kompletem dokumentów udaje się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Wiedniu w celu uzyskania zaświadczenia konsularnego zezwalającego na transport zwłok z Austrii do Polski celem ich pochowania;
 • Po uzyskaniu zaświadczenia konsularnego informujemy Państwa o przybliżonej godzinie przyjazdu ciała do wskazanej przez Państwa miejscowości;
 • Za wykonaną przez naszą firmę usługę otrzymujecie Państwo fakturę – na jej podstawie członek rodziny w pierwszej linii pokrewieństwa uzyskuje możliwość otrzymania polskiego zasiłku pogrzebowego (aktualna wysokość 4 000 zł) z ZUS, KRUS lub MSWiA;

Przez cały okres realizacji transportu ciała z Austrii do Polski pozostajecie Państwo pod stałą opieką specjalisty w zakresie transportu zwłok z Austrii do Polski. Osoba ta będzie informowała Państwa o przebiegu i postępach w sprawie.

Przewóz zwłok Austria

3. TRANSPORT ZWŁOK Z AUSTRII DO POLSKI – WYMAGANE DOKUMENTY

W celu sprawnego przeprowadzenia repatriacji ciała osoby zmarłej z Austrii do Polski niezbędne jest pozyskanie poniższych dokumentów.

Od szybkości ich pozyskania przez naszą firmę uzależniony jest termin przewozu ciała do Polski.

Transport zwłok z Austrii do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt urodzenia na druku wielojęzycznym z polskiego USC
 • Akt małżeństwa na druku wielojęzycznym z polskiego USC
 • Zaświadczenie lekarskie, że zgon nie nastąpił w wyniku choroby zakaźnej.
 • Austriacki akt zgonu na druku wielojęzycznym.
 • Zgoda władz lokalnych na wywóz ciała zmarłego poza granice Austrii (Leichenpass).
 • Certyfikat szczelnego zamknięcia trumny przeznaczonej do międzynarodowego transportu zwłok z Austrii.
 • Decyzja Urzędu Miasta lub Starostwa zezwalająca na przewóz zwłok z Austrii do Polski celem pochowania na wybranym przez rodzinę cmentarzu.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu (aktualnie opłata konsularna wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

4. KREMACJA I PRZEWÓZ URNY Z AUSTRII DO POLSKI – ELEMENTY SKŁADOWE

KREMACJA ZWŁOK W AUSTRII ORAZ TRANSPORT URNY Z PROCHAMI Z AUSTRII DO POLSKI TO PROCEDURA KILKUETAPOWA. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy pozwala na organizację kremacji ciała osoby zmarłej w Austrii. Organizujemy kremacje na terenie całej Austrii (najczęściej w: Wiedniu, Insbrucku, Gratz). Przyjmując zlecenie na kremację i transport urny z Austrii do Polski przejmujemy na siebie obowiązek sporządzenia wymaganej dokumentacji oraz kontakt ze wszystkimi organami administracji w celu sprawnego przeprowadzenia repatriacji urny do Polski. Z reguły przewóz urny z Austrii do Polski odbywa się karawanem, jednakże na życzenie rodziny gotowi jesteśmy zorganizować lotniczy transport urny do Polski.

Transport urny z Austrii do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt urodzenia na druku wielojęzycznym z polskiego USC
 • Akt małżeństwa na druku wielojęzycznym z polskiego USC
 • Zaświadczenie lekarskie, że zgon nie nastąpił w wyniku choroby zakaźnej.
 • Austriacki akt zgonu na druku wielojęzycznym.
 • Zgoda władz lokalnych na wywóz urny z prochami zmarłego poza granice Austrii (Leichenpass).
 • Certyfikat kremacji.
 • Certyfikat szczelnego zamknięcia urny.
 • Decyzja Urzędu Miasta lub Starostwa zezwalająca na przewóz zwłok (prochów) z Austrii do Polski celem pochowania na wybranym przez rodzinę cmentarzu.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu (aktualnie opłata konsularna wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

Cena kremacji w Austrii oraz przewóz urny z Austrii do Polski jest wyższa niż koszt transportu ciała w trumnie do Polski. Wynika to z faktu, iż cena korzystania z austriackiego krematorium jest zdecydowanie wyższa.

Wobec powyższego rodziny najczęściej decydują się na przewóz zwłok z Austrii do Polski oraz ewentualnie poddanie ciała zmarłego kremacji w polskim krematorium. Wybór ten jest uzasadniany stosunkowo wysokim kosztem kremacji w Austrii oraz zdecydowanie dłuższym czasem realizacji usługi. Każdorazowo jednak decyzja odnośnie sposobu postępowania pozostawiona jest rodzinom.

Informacje dotyczące kosztów udzielane są pod całodobowym nr telefonu (+48) 604 559 569

5. TRANSPORT ZWŁOK Z AUSTRII DO POLSKI – CENA

Usługi pogrzebowe oferowane przez GLOB DREJKA obejmują m.in. transport zwłok z Austrii do Polski. W tych trudnych dla Państwach chwilach jesteśmy oparciem oraz zespołem specjalistów gotowych natychmiast przystąpić do organizacji przewozu zwłok z każdego miejsca w Austrii. Profesjonalna obsługa zlecenia przez ekspertów naszej firmy zdejmuje z rodziny obowiązek przebrnięcia przez wszystkie sprawy biurokratyczne w kraju i za granicą  oraz umożliwia przeżywanie żałoby w spokoju i zadumie.

KOSZT TRANSPORTU ZWŁOK Z AUSTRII DO POLSKI

Koszt przewozu zwłok z Austrii do Polski każdorazowo ustalany jest indywidualnie. Cena przewozu uzależniona jest między innymi od wybranej przez rodzinę trumny oraz usług dodatkowych np. kremacji w Polsce, wybranej urny, organizacji pożegnania w krematorium.

Zdecydowana zalecamy aby transport zwłok odbywał się karawanem – koszt lotniczego transportu zwłok z Austrii do Polski  jest około trzy razy wyższy.

W celu potwierdzenia podanej telefonicznie ceny transportu zwłok z Austrii do Polski oraz zakresu zleconej usługi otrzymujecie Państwo mailowo umowę z prośbą o jej akceptację, podpisanie i odesłanie skanu.

Koszt transportu zwłok z Austrii do Polski zawiera:

 • Specjalistyczną trumnę do międzynarodowego transportu zmarłych
 • Uzyskanie niezbędnej dokumentacji (tj.: zgoda Starosty, akt zgonu, zgoda na wywóz ciała z Austrii, zgoda konsularna)
 • Fotograficzne potwierdzenie tożsamości osoby zmarłej
 • Transport ciała specjalistycznym karawanem pod wskazany adres w Polsce
 • Pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego

KOSZT KREMACJI ZWŁOK W POLSCE

Na podstawie obowiązujących przepisów prawnych istnieje możliwość wykonania kremacji po przetransportowaniu zwłok z Austrii do Polski. Aktualnie w Polsce funkcjonuje znaczna liczba krematoriów rozproszonych na całym obszarze Polski. Zgodnie z życzeniem rodziny osoby zmarłej kremacja odbywa się w wybranym krematorium lub naszym krematorium zlokalizowanym w Przasnyszu.

Cena kremacji w Polsce uzależniona jest od:

 1. Wybranego krematorium i obowiązującego w nim cennika
 2. Wybranej trumny kremacyjnej (drewniana lub kartonowa)
 3. Wybranej urny
 4. Kosztu wynajęcia Kaplicy

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE CENOWE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Osoby pogrążone w żałobie często zastanawiają się ile kosztuje transport zwłok z Austrii?

Firma GLOB DREJKA traktuje transport zwłok z Austrii do Polski na priorytetowym poziomie. Cena przewozu uzależniona jest od miasta z którego odbierane jest ciało oraz miejsca jego dostarczenia. Cena za sprowadzenie zwłok z Austrii do Polski zaczyna się od 7 900 zł. W celu otrzymania konkretnej wyceny prosimy o kontakt z naszym konsulatem pod nr tel. +48 604 559 569.

Równie często pojawiającym się pytaniem jest ile kosztuje kremacja i transport urny z Austrii?

Kremacja zwłok w Austrii to dość powszechna i często wybierana forma pochówku przez obywateli austriackich. Cena kremacji i pochówku urny na cmentarzu w Austrii jest niższa od tradycyjnego pochówku ciała w trumnie. Jednakże nasza firma oferuje klientom polskie stawki za wykonanie kremacji oraz przewóz urny z Austrii do Polski. Nasza firma korzysta z austriackich krematoriów jedynie w zakresie samego spopielenia zwłok. Koszt samej kremacji wynosi w zależności od krematorium od 400 do 1000 EUR. Do powyższych kosztów należy doliczyć koszt drewnianej trumny kremacyjnej, wybranej urny, opłat za przechowanie ciała w chłodni. Sprawia to, że cena transportu ciała z Austrii do Polski jest niższa niż kremacji w Austrii i przewozu urny do Polski. W celu otrzymania konkretnej wyceny prosimy o kontakt z naszym konsulatem pod nr tel. +48 604 559 569

Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawia się kwestia – jak długo trwa sprowadzenie zwłok z Austrii do Polski?

Czas transportu zwłok z Austrii do Polski uzależniony jest od terminu wystawienia karty zgony przez lekarza (a w sprawach którymi zajmuje się policja lub prokuratura od daty wystawienia zwolnienia ciała przez w/w organy). Przeciętny czas potrzebny na transport zwłok z Austrii do Polski to 3 do 7 dni od dnia zwolnienia ciała i wystawienia karty zgonu.

Jak długo trwa kremacja zwłok i transport urny z Austrii do Polski?

Czas niezbędny na zorganizowanie kremacji w Austrii i transport urny do Polski wynosi około 14 dni. Termin ten uzależniony jest od pozyskania niezbędnej dokumentacji oraz terminu wyznaczonego przez austriackie krematorium. Po wykonaniu kremacji pracownicy nasi dokonują odprawy konsularnej i transportują urnę pod wskazany przez Państwa adres. Ze względu na koszty kremacji w Austrii i czas realizacji większość rodzin decyduje się na transport zwłok do Polski i wykonanie kremacji w Polsce.

Zapewniamy, że składając naszej firmie zlecenie na transport zwłok z Austrii do Polski otrzymacie Państwo: najwyższy standard usługi, profesjonalną obsługę na każdym etapie, niskie koszty przewozu zwłok z Austrii do Polski.