Transport zwłok z Francji

transport zwłok francjaPrzewóz zwłok z Francji do Polski – elementy składowe

Przebieg procesu transportu zwłok z Francji do Polski

Transport zwłok z Francji do Polski – wymagane dokumenty

Kremacja i przewóz urny z Francji do Polski – elementy składowe

Transport zwłok z Francji do Polski – cena

Firma GLOB od 2008 roku posiada francuską habilitację (pozwolenie władz francuskich) na świadczenie usług pogrzebowych we Francji. Oznacza to, że firma GLOB DREJKA może samodzielnie i bez żadnych pośredników wykonywać przewóz zwłok z Francji do Polski. Pominięcie pośredników francuskich lub polskich pozwala na zaoferowanie rodzinie pogrążonej w żałobie najniższej możliwej ceny za sprowadzenie zmarłego z Francji.

PRZEWÓZ ZWŁOK Z FRANCJI DO POLSKI

Transport zwłok z Francji

Firma pogrzebowa GLOB DREJKA organizuje przewóz zwłok z Francji do Polski na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów oraz posiadanej od 2008 roku specjalnej francuskiej habilitacji zezwalającej na świadczenie usług pogrzebowych na terenie całej Francji oraz podległych jurysdykcji francuskiej wysp. Niewątpliwym atutem naszej firmy jest biegła znajomość i komunikacja w języku francuskim. Likwidacja barier językowej usprawnia pozyskanie wymaganej dokumentacji a co za tym idzie znacząco przyśpiesza czas w jakim odbywa się transport zwłok z Francji do Polski.

Oferujemy przewóz zwłok i prochów m.in. z: Paryża, Dunkierki, Calais, Amiens, Rouen, Reims, Caen, Le Mans, Rennes, Nantes, Lyonu, Valence, Montpellier, Marsylii, Tuluzy, Grenoble, Bordeaux, Pau, Tulonu, Cannes oraz Korsyki do Polski.

Kontaktując się z naszą firmą bezpłatnie uzyskacie Państwo wszystkie niezbędne informacje oraz szczegółową wycenę.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Zakres usługi transportu zwłok z Francji do Polski:

trumna     Specjalistyczna trumna z wkładem metalowym

dokumenty     Sporządzenie wymaganych dokumentów w Polsce i Austrii

transport      Specjalistyczny transport ciała z Austrii do wybranego miejsca w Polsce

kremacja      Możliwość wykonania kremacji w Polsce

PRZEBIEG PROCESU TRANSPORTU ZWŁOK Z FRANCJI DO POLSKI

Przewóz zwłok z Francji

Specjalistyczna firma pogrzebowa GLOB oferuje transport zwłok w sposób rzetelny i profesjonalny z każdego zakątka z Francji do Polski. Procedura zlecenia sprowadzenia zwłok z Francji wygląda następująco:

1. Skontaktuj się z naszą firmą GLOB pod całodobowym nr +48 604 559 569

Prosimy o przygotowanie posiadanych informacji o osobie zmarłej oraz informacji gdzie znajduje się ciało lub kontaktów np. do Policji lub Prokuratury prowadzącej sprawę.

Powyższe dane niezbędne są do przygotowania kosztorysu za przewóz zwłok z Francji do Polski.

2. Prosimy o wypełnienie i przesłanie zwrotnie kwestionariusza oraz upoważnień dla naszej firmy.

W otrzymanym od naszej firmy kwestionariuszu należy wpisać podstawowe dane takie jak: imiona, nazwisko, adres, stan cywilny, data i miejsce zgonu.

Na podstawie otrzymanych dokumentów specjalista z naszej firmy rozpoczyna procedurę pozyskania dokumentacji niezbędnej do transportu zwłok z Francji do Polski.

Jeżeli są Państwo w posiadaniu aktu urodzenia oraz aktu małżeństwa (w zależności od stanu cywilnego osoby zmarłej) na drukach wielojęzycznych prosimy o ich przesłanie na nasz adres email: 24.glob@gmail.com

3. Wybór trumny lub urny.

W ofercie firmy GLOB występują zarówno trumny/urny standardowe (wliczone w cenę usługi) jak również trumny/urny za dopłatą. Wyboru trumny w jakiej zostanie pochowana osoba zmarła dokonują członkowie rodziny. Wszystkie oferowane trumny / urny spełniają wymagania do przewozu zwłok/prochów z Francji do Polski.

4. Odzież dla osoby zmarłej.

Po przetransportowaniu ciała do Polski trumna powinna zostać pochowana bez otwierania (wyjątkiem jest zlecenie Prokuratury lub decyzja rodziny, że ciało zostanie skremowane w Polsce). Pracownicy naszej firmy mogą przygotować ciało w odzież przekazaną we Francji lub mogą zabrać odzież z Polski (wybraną odzież należy przesłać kurierem na adres naszej firmy). W przypadku gdy rodzina nie posiada stosownej garderoby istnieje możliwość jej zakupu w naszej firmie.

5. Przygotowanie ciała do transportu.

Po przybyciu do prosektorium w którym przebywa ciało osoby zmarłej nasi pracownicy ubierają zwłoki i wkładają ciało do specjalistycznej trumny z wkładem metalowym. Przepisy francuskie wymagają aby przy zamknięciu trumny obecny był członek rodziny lub policjant. Procedura ta gwarantuje iż odebrane zostało właściwe ciało.

6. Dokumentacja fotograficzna.

Po przygotowaniu i włożeniu ciała do trumny pracownicy naszej firmy wykonują fotografię potwierdzającą odbiór właściwej osoby. Na życzenie rodziny fotografia przesyłana jest mmsem na wskazany nr telefonu lub mailowo na podany adres.

7. Transport zwłok z Francji do Polski.

Przewóz zwłok z Francji do Polski odbywa się drogą lądową przy użyciu specjalistycznych karawanów. Karawany pogrzebowe naszej firmy spełniają wszystkie francuskie oraz polskie przepisy w zakresie transportu zwłok z Francji do Polski. Wszystkie nasze karawany posiadają specjalistyczną zabudowę funeralną i podlegają regularnym badaniom okresowym co gwarantuje, że przewóz będzie realizowany na najwyższym światowym poziomie.

8. Planowanie daty ceremonii pogrzebowej.

Niezwłocznie po odbiorze ciała i sporządzeniu wymaganej dokumentacji informujemy Państwa o dacie dostarczenia ciała do wskazanego miasta w Polsce. Na tej podstawie rodzina wskazuje wybrany zakład pogrzebowy lub możemy polecić firmę pogrzebową współpracującą z nami oraz posiadającą chłodnie.

9. Zasiłek pogrzebowy.

Informujemy, że na podstawie faktury wystawionej przez naszą firmę istnieje możliwość ubiegania się o wypłatę polskiego zasiłku pogrzebowego w kwocie 4.000 zł. Nasi pracownicy gotowi są przygotować komplet wymaganej dokumentacji celem złożenia wniosku do ZUS/KRUS

Przepisy regulujące transport zwłok z Francji do Polski to między innymi ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 roku Prawo konsularne.

TRANSPORT ZWŁOK Z FRANCJI DO POLSKI – WYMAGANE DOKUMENTY

W celu organizacji przewozu zwłok z Francji do Polski, firma GLOB DREJKA przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty: Należy zaznaczyć że firma GLOB posiada swoistą koncesję wydawaną przez władze francuskie zezwalającą na wykonywanie usług pogrzebowych we Francji. Proces ten wyłania najlepsze firmy pogrzebowe, które w sposób profesjonalny organizują sprowadzenie zwłok z Francji do Polski. Przejęcie przez firmę GLOB wszystkich formalności pozwala na przeżywanie przez najbliższą rodzinę żałoby w ciszy i spokoju.

Transport zwłok z Francji do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu (acte de deces).
 • Zaświadczenie lekarskie z wykluczeniem choroby zakaźnej jako przyczyny zgonu (certificat de non contagiom)
 • Zgoda władz francuskich na wywiezienie ciała z Francji (laissez – passer mortuaire)
 • Decyzja z Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz zwłok z Irlandii do Polski celem pochowania na cmentarzu wskazanym przez rodzinę.
 • Certyfikat zaświadczający, że trumna została szczelnie zamknięta.(attestation de mise en biere)
 • Zaświadczenie konsularne wydawane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Paryżu lub Lyonie (opłata konsularna aktualnie wynosi 50 EUR).
 • Tłumaczenia przysięgłe niezbędnych dokumentów.

KREMACJA I PRZEWÓZ URNY Z FRANCJI DO POLSKI – ELEMENTY SKŁADOWE

Na życzenie rodziny firma GLOB gotowa jest zorganizować kremację na terenie Francji oraz przygotować dokumentację niezbędną do przewozu urny z Francji do Polski. Kremacja może zostać poprzedzona pożegnaniem zorganizowanym w lokalnym domu pogrzebowym, kościele lub w krematorium. Nasza firma zadba o wszystkie szczegóły ceremonii zgodnych z życzeniem rodziny. Oferujemy duży wybór urn na prochy.

Transport urny z Francji do Polski – wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu (acte de deces).
 • Zaświadczenie lekarskie z wykluczeniem choroby zakaźnej jako przyczyny zgonu (certificat de non contagiom)
 • Certyfikat kremacji (certificat de cremation).
 • Zezwolenie z Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz urny z Anglii do Polski celem jej pochowania w Polsce.
 • Zaświadczenie, że urna została szczelnie zamknięta.
 • Zaświadczenie konsularne wydawane Konsulat RP w Paryżu lub Lyonie.
 • Tłumaczenie przysięgłe aktu zgonu.

Kremacja i przewóz urny z Francji do Polski to specjalistyczna procedura wymagająca znajomości języka francuskiego oraz obowiązujących przepisów – zlecenia kremacji przyjmowane są pod całodobowym numerem tel. (+48) 604 559 569.

TRANSPORT ZWŁOK Z FRANCJI DO POLSKI – CENA

Koszt za transport zwłok z Francji do Polski uzależniony jest od zakresu zleconej nam usługi. W swojej ofercie zapewniamy:

 1. Sporządzenie wymaganej dokumentacji niezbędnej do międzynarodowego transportu zwłok z Francji do Polski,
 2. Uzyskanie międzynarodowego Aktu zgonu z Merostwa (ilość egzemplarzy do umówienia),
 3. Niezbędne tłumaczenia,
 4. Pozyskanie wszystkich zezwoleń zarówno ze strony Polskiej jak i Francuskiej,
 5. Wykonanie odprawy konsularnej – potwierdzone otrzymaniem zgody konsularnej na transport zwłok z Francji do Polski,
 6. Przewóz zwłok z Francji do Polski specjalistyczną i nowoczesną flotą karawanów pogrzebowych,
 7. Szeroki wybór trumien z wkładem metalowym oraz urn metalowych, kamiennych lub kompozytowych,
 8. Odzież dla osoby zmarłej,
 9. Przygotowanie ciała do transportu i pochówku w Polsce,
 10. Dostarczenie trumny z ciałem do wybranego zakładu pogrzebowego lub krematorium w Polsce,
 11. Kremacja we Francji lub w Polsce – dysponujemy własnym krematorium co znacząco skraca czas oczekiwania na spopielenie ciała transportowanego z Francji,
 12. Relikwiarze pamiątkowe w formie urny lub wisiorka do łańcuszka,
 13. Przechowanie zwłok w chłodni naszych Domów Pogrzebowych,
 14. Przechowanie urny z prochami do czasu przybycia rodziny do Polski,
 15. Pomoc prawnika.

Firma GLOB organizuje również transport zwłok z Korsyki oraz innych wysp podlegających pod jurysdykcję Francji.

W celu otrzymania szczegółowych informacji dotyczących przewozu zwłok z Francji proszę o kontakt pod nr telefonu (+48) 604 559 569

Porady są i zawsze będą udzielane bezpłatnie.

KOSZT TRANSPORTU ZWŁOK Z FRANCJI DO POLSKI

Koszt przewozu zwłok z Francji do Polski ustalany jest po uzyskaniu podstawowych informacji takich jak: gdzie znajduje się ciało (szpital, dom, zakład pogrzebowy)? Gdzie należy dostarczyć ciało? Wybór trumny. Koszt i zakres usługi zawsze potwierdzany jest stosowną umową. Firma GLOB gwarantuje że cena za przewóz zwłok z Francji do Polski jest na najniższym w Polsce poziomie.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE CENOWE UZYSKACIE PAŃSTWO POD NR TEL. +48 604 559 569

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

ILE KOSZTUJE PRZEWIEZIENIE ZWŁOK Z FRANCJI DO POLSKI?

Koszt przewiezienia zwłok z Francji do Polski zależny jest od miasta gdzie znajduje się ciało oraz miejsca dostarczenia ciała w Polsce. Cena uzależniona będzie od modelu trumny wybranej przez rodzinę. Należy przyjąć, że cena za przewóz zwłok z Francji do Polski zaczyna się od 9.900 zł + francuskie opłaty lokalne. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu (+48) 604 559 569.

ILE KOSZTUJE TRANSPORT ZWŁOK Z FRANCJI?

Transport zwłok z Francji to specjalistyczna usługa pogrzebowa wykonywana tylko przez nieliczne zakłady pogrzebowe w Polsce. Koszt przewozu zwłok z Francji do Polski uzależniony jest od zakresu zleconej usługi i wyceniany jest indywidualnie pod nr tel. 604 559 569. Gwarantujemy najniższy koszt za transport zwłok z Francji do Polski.

ILE KOSZTUJE SPROWADZENIE ZWŁOK Z FRANCJI?

Przykładowo cena za sprowadzenie zwłok z Francji wynosi od 9.900 zł – jest to cena wyjściowa do której mogą dojść koszty przechowania ciała w chłodni, opłata konsularna w kwocie 50 EUR, opłata za policjanta nadzorującego zamknięcie trumny 20 EUR

ILE KOSZTUJE KREMACJA ZWŁOK WE FRANCJI?

We Francji działa dość duża liczba krematoriów zlokalizowanych w pobliżu większości dużych miast Francji. Okres oczekiwania na spopielenie zwłok wynosi od 3 do 7 dni. Całkowity koszt kremacji (urna, trumna, spopielenie) wynosi około 3.500 EUR. Cena ta nie obejmuje transportu urny z Francji do Polski. Ze względów finansowych zalecamy przewóz ciała z Francji do Polski i wykonanie kremacji w Polsce. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość pożegnania osoby zmarłej w Polsce co ma bardzo duże znaczenie szczególnie dla osób starszych.

CZY URNĘ Z PROCHAMI MOŻNA PRZEWIEŹĆ PRZEZ GRANICĘ?

Urnę z prochami można samodzielnie przetransportować za granicę, w tym również do Polski. Należy pamiętać, że samodzielny transport urny obwarowany jest wieloma przepisami prawnymi których znajomość i przestrzeganie spoczywa na osobie podejmującej się transportu. Linie lotnicze mogę odmówić przyjęcia urny na pokład jeśli nie spełnia wszystkich wymagań bądź nie zostały sporządzone wszystkie wymagane dokumenty.

KTO POKRYWA KOSZTY TRANSPORTU ZWŁOK Z FRANCJI?

Koszty transportu zwłok z Francji do Polski pokrywa najbliższa rodzina lub pracodawca delegujący pracownika za granicę. We Francji nie ma zasiłku pogrzebowego. Jeśli rodziny nie stać na organizację pogrzebu lub transportu ciała do Polski wówczas pochówek odbywa się we Francji na koszt miasta w którym nastąpił zgon. Konsulaty polskie nie pokrywają kosztów przewozu zwłok do Polski.

ILE WYNOSI ZASIŁEK POGRZEBOWY WE FRANCJI?

We Francji nie występuje zasiłek pogrzebowy. We Francji istnieje możliwość wykupienia prywatnej polisy na życie – jej zakres może obejmować pokrycie kosztu pogrzebu do kwoty gwarancyjnej.